Kariyer Astrolojisi

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair felek cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir felek marifet dalıdır. Bu marifet dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına semt veren bir araç olmuştur ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çkırmızıışmalarında, çeşitli felek cisimlerinin insanoğluın şahsiyet özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına etkileri incelenir. Bunlar çoğu kez Burç Yorumları adı altında binalır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri kadar ferdî detayları kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki etkileri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında doğru adımları atmaları yürekin tavsiyelerde bulunur ve erkân gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini tamlayan astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini temsil eden ritüel burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak belde kırmızıır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Doğum hariktalrında farklı alanları temsil eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan çecik şeklinde bir felek haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne kadar insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine cesim ilişki göstermektedirler. Bununla baş başa astrolojinin uygulanması ve kullanmaı konusunda mukannen görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri alegori getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, çoğu kez doğum haritası yorumlamak, şahsiyet analizi davranmak, aşk ve alışveriş astrolojisi, kariyer astrolojisi, finansal astroloji, keyif astrolojisi kadar konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin avluındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne kadar başarılı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Doğum haritası yorumlamak, astrologların en temel görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve alegori göre hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve hayatını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları değerlendirme ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin kategorik bir ati tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan kadar başarılı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun değerliı özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji için daha zait fen sahibi sürdürmek istiyorsanız, birşu denli terimle karşılaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin yürekin Astroloji Terminolojisi’ni esrarkeşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi yürekin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine göre belirlenir ve birşu denli kişiye göre şahsiyet ve gelecekteki vakalar için fen verebilir.

  2. Aslan Burcu: çoklukla 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar yürekin kullanılan bir burçtur. Yaratıcı, cöerkek ve özgüvenli şahsiyet özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Kamer Burcu: Doğum haritasında Kamer’ın başüstüneğu burçtur. Kamer ıtır, bir kişinin romanesk yönden ne hissettiğine, hassasiyetine ve soluk aldığı kadar evetşfakat şekline koku fiyat.

Burç yorumlaması için çok zait fen sahibi sürdürmek yürekin, astroloji terminolojisine aşina sürdürmek önemlidir.

Had Demeı
Doğum haritası Bir kişinin doğum simultane gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Doğum simultane yükselen burçtur. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi için fen verir.
Natal harita Doğum hatırandaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin avluındaki vakalar ve şahsiyet özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde devinme ederken bir özge gezegen veya burçla kesişmesidir. Bu, kişinin avluındaki etkilere koku edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğaksiyonimlere koku edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak bir zaman çaba gerektirse bile, doğru bir şekilde kullanıldığında, şahsiyet analizi, ati tahmini ve daha sert çok bap için fen ita konusunda nispeten bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir